On-The-Go

כניסת תלמידים

Lost your password? (close)

שיפור ציון פסיכומטרי

שיפור ציון פסיכומטרי

כמו בהרבה בחינות שאנו עושים במהלך חיינו יתכן שגם את המבחן הפסיכומטרי נצטרך לעשות יותר מפעם אחת. במידה וניגשתם כבר פעם אחת לבחינה הפסיכומטרית אבל אינכם מרוצים מהציון, אל תחששו מלגשת לבחינה שוב גם אם אתם צריכים לשפר את הציון הפסיכומטרי שלכם ב 100 נקודות או יותר.

כפי שאתם בוודאי יודעים ישנם 4 מועדים בשנה בהם ניתן לגשת לבחינה הפסיכומטרית – באביב (אפריל), בקיץ (יולי), בסתיו (ספטמבר) ובחורף (דצמבר). החל משנת 2018 ניתן לגשת מועד אחר מועד ללא צורך בתקופת צינון כפי שהיה מקובל בעבר. ישנו יתרון בלגשת למועד הסמוך למועד בו נבחנתם כיוון שאז חומר הלימוד עוד טרי והיכולת שלכם לזהות ולאתר נקודות קושי אמיתיות טובה יותר.

ישנם מספר דברים שאנו מאמינים שחשוב לשים אליהם לב כאשר רוצים לגשת פעם שניה למבחן הפסיכומטרי:

 • מעבר נוסף ויסודי גם על היסודות

הרבה תלמידים שניגשים בפעם השנייה "רצים" מיד לחפש ספרים וחומרי לימוד "קשים" כדי ללמוד איך להתמודד עם השאלות הקשות בבחינה. גישה זו הינה גישה שגויה כיוון שבבחינה רוב השאלות הן בינוניות ורק מעט מאוד שאלות הן קשות. תלמידים לא מקדישים זמן נאות ומספיק כדי לחזק דווקא את היסודות. תהליך זה בעצם כולל –

 1. מעבר על ספר היסודות באלגברה ובגאומטריה – שליטה מלאה ומושלמת בכל המשפטים, התכונות, החוקים וההגדרות דורשת זמן יקר (וכדאי) של שינון וחזרה. היכולת שלכם לשלוף בצורה מדויקת את המשפט הנכון בגאומטריה, את החוק המתאים בחזקות ושורשים או את נוסחת הכפל המקוצר הנכונה חייבת להיות מושלמת. ספר היסודות מכיל תרגול שלעיתים מרגיש מיותר אך אנו מפצירים בכם…אל תוותרו עליו!
 2. הרחבת אוצר המילים שלכם באנגלית – תהליך לימוד ושינון המילים באנגלית הינו תהליך שלעיתים יכול להיות מייגע ומייאש. זיכרו, כמו בכל שפה, רק חזרה מרובה וחשיפה רציפה יכולים להביא לשיפור משמעותי לאורך זמן. לא ניתן לצפות לראות שיפור מהיר או מיידי בהתמודדות בפרק האנגלית ללא הרחבת אוצר המילים שלכם בצורה משמעותית.
 3. הרחבת אוצר המילים שלכם בעברית – מומלץ להקדיש זמן ללימוד של אוצר מילים בעברית כדי לשפר את ההתמודדות שלכם עם נושא האנלוגיות בפרק במילולי כמו גם לימוד של מילות קישור בעברית לצורך כתיבת חיבור איכותי יותר.

 

 • חומרי לימוד חדשים

 

מומלץ לא לעשות שימוש חוזר באותם חומרי הלימוד בהם השתמשתם בפעם הקודמת בה ניגשתם למבחן הפסיכומטרי. ראשית, כאשר מתרגלים בדיוק את אותם החומרים לא נחשפים לשיטות פתרון או חשיבה חדשות. ישנן דרכי פתרון נוספות ועקרונות שונים שאפשר ללמוד מספרי לימוד חדשים. שנית, תרגול באותם ספרים שוב עלול להוביל לשיפור אחוזי הפתרון שלכם המבוסס יותר על הזיכרון מאשר על הבנה. יתכן ותזכרו תשובות מסוימות ודברים ספציפיים בשאלות בהן טעיתם בעבר, אבל שיפור זה הינו מלאכותי ולא נובע משיפור אמיתי הנובע מהבנה ושליטה טובה יותר בחומר הלימוד.

אתם מוזמנים להתרשם מערכות ספרי הלימוד לפסיכומטרי הקיימות אצלנו באתר. אתם לא חייבים לעבור קורס נוסף, אתם בהחלט יכולים להתמודד שוב עם הבחינה בעזרת מעטפת הלימוד המלאה שלנו:  תוכנית הלימודים השבועית שתקבלו, אפליקציית הלימודים המדהימה שלנו, מערכת החיבורים, מערכת הזנת וניתוח המבחנים הלומדות הייחודיות שפיתחנו ועוד.

אנחנו נלווה אתכם בכל דבר שתצטרכו עד ליום הבחינה.

 

 • אפיון נושאים והגדרת נקודות קושי

חשוב שתעשו, לפני שאתם מתחילים את תקופת הלמידה החדשה לפסיכומטרי, איפיון מדויק של הנושאים בהם אתם חלשים יותר. זאת לא במטרה לתרגל רק אותם כיוון שאז אנו נפגע בציון שלנו בתחומים ובנושאים האחרים, אלא כדי שנוכל לבנות סדרי עדיפויות בלמידה ובחומרי הלימוד.

כאשר אנו ממוקדמים בצרכי הלימוד שלנו יותר קל לנו לחלק את יום הלמידה בצורה נכונה ולהבטיח כי שום נושא לא נשכח או לא מטופל כראוי.

במידה ואתם לא בטוחים, נשמע לעזור לכם לאתר את נקודות החולשה שלכם.

 

 

 • הגדרת ציון יעד לשיפור

כאשר מתחילים שוב למידה לצורך שיפור חשוב לבנות תוכנית עבודה מסודרת לכיצד אנו מתכננים לקבל את הנקודות הנוספות הללו.

שיפור של 100 נקודות בפסיכומטרי אינו מטרה בלתי אפשרית כל עוד הלמידה נעשית כעת בצורה נכונה והגדרת המטרה לשיפור היא ריאלית.

השתמשו במחשבון ציון פסיכומטרי הקיים באתר ובידקו באלו תרחישים תוכלו ליצור את השיפור שאתם צריכים.

למשל, מענה על עוד 3 שאלות נכונות בכל פרק מילולי, 3 תשובות נכונות בכל פרק בכמותי ו 2 תשובות נכונות בפרק באנגלית יוביל לשיפור של כ 45 נקודות.

לאורך השנים גילינו כי הצבת יעד הופכת את הדברים למוחשיים וריאליים יותר, ומשאירה את התלמידים במסלול הלמידה בצורה הרבה יותר אפקטיבית מאשר פשוט למידה אינטנסיבית ללא הגדרת מטרה.

 

 • הגשת חיבורים לבדיקה

נושא החיבור בבחינה הפסיכומטרית הינו תחום בו תלמידים לא יודעים מה הציון שקיבלו עבורו, אינם מרגישים כי הם יכולים להשתפר בו ולכן לרוב תלמידים שמשפרים פסיכומטרי מזניחים תחום זה.

החיבור שווה עבורכם כ 60 נקודות במבחן הפסיכומטרי, ולכן גם בתחום זה לעיתים נוכל להרוויח עוד 10-20 נקודות אם נתקן מספר דברים קטנים יחסית.

אל תוותרו על התרגול בתחום זה. ספר החיבור שלנו מכיל כ 250 עמודים מקיפים ומעמיקים בהם תוכלו ללמוד הרבה מאוד גם על מימד הלשון וגם על מימד התוכן ולשפר משמעותית את היכולת שלכם לכתוב חיבור איכותי בחצי שעה.

ברכישת ערכת הספרים שלנו לפסיכומטרי תהיו זכאים להגיש חיבורים לבדיקה ללא עלות נוספת, אנא מכם, אל תוותרו על הזכות הזו. הבודקים המיומנים שלנו יוכלו לתת לך תיקונים ועצות מועילות שבסופו של דבר רק יוסיפו לכם לציון הפסיכומטרי.

לסיכום,

אל תוותרו על החלומות שלכם!

אל תפחדו להתמודד עם הבחינה הפסיכומטרית שוב!

 

תלמידים רבים נעזרו בנו לאחר שעשו קורס באחד מהמכונים הגדולים בארץ והבינו שאפשר ללמוד גם אחרת לבחינה הזו.

 

אנחנו נשמח ללוות אתכם בתהליך זה, בעזרת ערכת הספרים שלנו או בקורס פרונטלי של שלושה חודשים.

 

בהצלחה!

מעוניין לקבוע פגישה?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

  Close Menu
  UX & Design: Shnorkel / Developing: MLY
  שלחו הודעה